ME v běhu do vrchu

Posláno v: | »

Dneska jsem se zúčastnil MS v běhu do vrchu v Turecku v Denizli-Pamukale. Před startem jsem se necítil moc dobře. Taky to možná bylo tím, že závod se dnes běžel hodně brzo. Startovali jsem sice jako poslední kategorie, ale i tak jsme měli start už v 9:15. Což vzhledem k časovému posunu je už jakoby 8:15 našeho času. A v tuto dobu moc zvyklý běhat nejsem.

Ze začátku jsem běžel s Jirkou Vojákem, ale ten mi už utekl v prvním kopci. V seběhu jsem ho sice doběhl, ale pak se mi zase v kopci vzdálil. Do kopce jsem vždycky trochu ztrácel. A pak jsem spíš předbíhal při seběhu dolů. Nejlíp jsem se rozeběhl až v posledním kole při seběhu, kdy jsem předběhl asi 6 běžců. Podle výsledků jsem i dost stáhnul Jirku Vojáka, ale bohužel se mi ho dotahnout nepodařilo. Nakonec jsem byl 27. a v družstvech jsme byli 4. díky výbornému výkonu kluků a hlavně Roberta Krupičky, který byl 10.

Bylo sice i takhle brzo vedro, ale díky dostatečnému počtu občerstvovacích stanic, to bylo celkem snesitelné. Tady je asi vedro pořád. Třeba mrak tu vidí v létě tam jednou možná dvakrát :-)

Dále z Kertemu běžela Kamila Gregorová. Běžela pěkně, byla 15. Družstvo žen obsadilo pěkné třetí místo. Měli trochu smůlu, kdy jim chyběl jeden bod na třetí Italky. Hlavně musím pogratulovat Palve Schorné, která obsadila vynikající třetí místo. A družstvo juniorů obsadilo výborné třetí místo, když jim opět chyběl jeden bod na druhé Rusy.

Výsledky se již dají nalézt na stránkách pořadatelů. http://www.denizli-pamukkale2012.org/2nd_language/results.html

Jinak organizace závodů byla celkem dobrá. Bylo super že jsem se mohli po závodě vykoupat ve vápencových kaskádách. Sice tam voda měla tak 35°C ale i tak to bylo příjemné. :-) Vypadá to tam pěkně. Okolo místa startu jsou i antické památky. Dneska odpoledne nás vzali pořadatelé na výlet na antické památky kousek od Denizli. Bylo to ta pěkné. Taky je super že u hotelu máme bazén, a tak se půjdu za chvíli vykoupat.

Při závodě jsem nefotil, ale pár fotek mám. Ty nahraju na net až doma, tady je hodně pomalý internet... Pak taky přidám záznam z garminu.

Vložil/a peca, So, 07.07.2012 - 15:52
peca Says:
Čt, 02.08.2012 - 21:38

Poněkud opožděně přidávám odkaz na moje fotky z ME: https://picasaweb.google.com/115472464811176435387/MEVBehuDoVrchu

Vitek Says:
St, 18.07.2012 - 12:19

Je zajimave jak si vedli na ME v behu do vrchu orientaci: Ionut Zinca byl 3ti se stratou 30sec, vcera na MS OB ve Scycarsku byl 38 se ztratou temer 7 min. Ionut beha skvele take Sky races.
Kamila Gregorova 15. gratuluju k vysledku, tim dosahla take lepsiho umisteni nez v OB.
Dalsi priklad vynikajiciho atleta, ktery se k hladkym behum dostal pres orientak je Ivan Uvizl a Jirka Sykora (drzi stale rekord na 5 000m a nejlepsi umisteni na OH).
Tak mozna Peto zarad do treninku trochu orientaku :-)
 

peca Says:
Pá, 13.07.2012 - 18:50

Tady je odkaz na záznam z garminu: http://connect.garmin.com/activity/198566397
Fotky nahraju na internet snad ještě dneska nebo zítra

Sdílet....

share