Kralupy - Praha 2012

Posláno v: | »

Začal březen, slezl sníh a nastal čas po roce zase vyšlapat cestičku z Kralup do Prahy. Pro ty, co se tohoto běžeckého výletu ještě nikdy nezúčastnili, zveřejňuji pár nezaručených informací:
Jede se mezi 8 a 10 vlakem do Kralup, přeběhne se přes most a proti proudu se běží ku Praze. Povrch je povětšinou asfaltový, ale obzvláště ve Větrušických roklích si užijeme také terénu. Profil je krajně rovinatý, k lávce z Tróji do Stromovky je to 24 km (tady je záznam z Pecova garminu z loňského roku: http://connect.garmin.com/activity/121321807 - v případě zájmu je možné vyvinout i menší rychlost).
Zbývá domluvit termín. Loni se toho zdárně zhostila Zuzka Weissová, ale ta se letos bohužel nezúčastní (přejeme brzké uzdravení, Zuzi!). Z povahy tréninkového plánu přicházejí v úvahy asi jen úterky a čtvrtky. Kdyby někdo uměl vytvořit přehlednou tabulku s možnými termíny, kam by se lidi mohli hlásit, tak ať tak neprodleně učiní...
Co se týče mne, mám v závodním plánu MČR v krosu 24. března a poté jedu na tři dny do Špindlu, takže určitě zavrhuji čtvrtek 22. a úterý 27. března. Ostatní termíny se můžu uvolnit, nejvíce možná sedí úterý 20. března, kdy bude mít Peca tři dny po půlmaratonu a nemusel by tedy běžet po 3:30.

Vložil/a Dalibor, Po, 05.03.2012 - 12:10
jsyrovat Says:
St, 07.03.2012 - 00:08

Vtipálci :-) - to když jsem se podíval na tempo na záznamu z Garminu...
Nicméně jste mě inspirovali pro dnešní dlouhý výběh, počasí bylo jak vymalované, takže narychlo dovolená a po 9-té ráno jsem vyrazil z Podolí od zastávky Kublov směr Kralupy. Měl jsem to 33km, je to opravdu nádherná trasa, jen místy byla stezka rozmrzlá a tenká vrstva bláta zákeřně klouzala, dvakrát jsem měl namále. Tempo bylo o minutu pomalejší, čas 2:53:49, @5:16/km. S dost velkou rezervou jsem to stihl na vlak ve 12:41.
Jak to tam teď vypadá je na roztřeseném, za běhu snímaném, videu: http://youtu.be/elr97WO8uqs
A cesta zpět vlakem: http://youtu.be/bPYAJnpmvxo
 
Stejnou vzdálenost moc rád běhám z Podolí do Pikovic, je to 10km po asfaltové cyklostezce na Závist, pak už po turistických cestách lesy a třikrát se vybíhá kopec až nad vltavské údolí. Vlak loni jezdíval zpět ve 12:18, takže bylo nutné vystartovat těsně před 9-tou. V Pikovicích už mám vyzkoušenou hospodu coby občerstvení - nemají problém namíchat džus s vodou a je tam taky cukrárna s dobrou zmrzlinou :-) Tady je mapa, kudy se běží: http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=1137112

Sdílet....

share