Jak dopadl Luhačovický běh Kerteamu 2011

Minulý víkend podnikl Kerteam už druhý výlet do Luhačovic. Letošní účast z Kerteamu byla slabší, pět lidí v penzionu a pět ve stanech, ale zase stoupnul zájem z místní běžecké komunity, takže závodů se zúčastnilo 34 dospělých a 17 dětí (oproti loňským 19+4). Rovněž počet kategorií se zvedl z pěti na devět. Ohromně nám při organizaci pomohl hlavně Mirek Fliegl, zapojily se také Míša, Markéta a Jana, vše zdokumentoval Staník. Role startéra se s precizností sobě vlastní zhostil strejda Kult, valné části Kerteamu dobře známý fanoušek trutnovské Lokomotivy.
Trochu špatně jsem naplánoval délku pro dětské kategorie. Třístovka pro děti do šesti let ještě jakžtakž ušla (těm opravdu nejmenším pomohli rodiče), ale pro starší děti jsem nachystal něco přes kilometr a pro tři sedmileté děti to byl asi dost nepříjemný zážitek. Míša Kočkovská proto rozhodla, že na příští rok si dětské kategorie vezme pod sebe ona;-).

Trasa hlavního závodu se letos malinko změnila. Prudký výběh kopce nad Ottovkou jsme kvůli ostružiní rozdělili do dvou částí. Ačkoli délka zůstala přibližně stejná, krátký oddech pomohl většině lidí ke zlepšení. Nebýt Kašíka, který se výrazně zhoršil, mohlo být toto zlepšení statisticky významné:-).
Na vítězství dosáhl loni třetí Přemysl Žaludek ze Zlína, druhý skončil místní orienťák Marek Cahel. Já jsem do závodu nastoupil bez rozběhání a s cílem doběhnout nejlíp čtvrtý, abych nemusel sám sebe vyhlašovat. Podařilo se mi doběhnout na čtvrtém místě, ovšem třetí byl vítězný veterán (Radomír Soukup z Tábora), takže jsem přece jen musel na stupně vítězů:-(. Kašík doběhl 12. a porazil jej i na svůj věk neuvěřitelně svěží Petr Jindra, který si tímto zajistil 2. místo za Soukupem.
V ženách podle očekávání vládla Janička Pechková před Janou Žaludkovou. Na třetím místě dlouho byla Štěpánka Šlechtová, ale z kopce ji rozbolelo koleno, a tak ve svém prvním závodě za Kerteam dosáhla na stupně vítězů Michala Kočkovská. Do veteránek se přihlásily dvě Luhačovjanky, jedné z nich se podařilo zabloudit a doběhnout do cíle první ze všech, ale i přes její odpor jsme ji vyhlásili na druhém místě.

Štěňák v sobotu odpoledne zorganizoval výšlap na blízkou zříceninu, kupodivu se neztratili a trefili i večer do sklípku. Z debaty vyplynulo, že bychom náš běh příští rok uspořádali ve stejném termínu (sobota 27. října) a v neděli by se uskutečnil první ročník běhu do vrchu (Pozlovice - Komonec, 6,5 km a 385 m převýšení). Opět plánuju zlepšit propagaci a zvýšit komfort služeb pro závodníky, taky doufám, že přijede i více Kerteamáků.
Výsledky jsou na http://behycz.s3.amazonaws.com/media/files/vysledky/Výsledky%20Luhačovického%20běhu%20Kerteamu%202011.xls?1320083495 , je tam i odkaz na Staníkovy fotky. Článek o běhu je na http://www.luhacovice.cz/25897n-ker . Video se zatím neobjevilo, pak sem kdyžtak hodím odkaz.

Út, 08.11.2011 - 13:50

Jeden zlínský běžec nenašel po závodě své černé elasťáky, respektive našel cizí elasťáky, taky černé, jen o něco menší, jejichž majitel se již přihlásil. Kdybyste někdo náhodou ve svém kufru našli omylem sbalený svršek, jenž není váš, tak se ozvěte (kontakt v propozicích). Díky.