Petr Pechek 6. na MS v horském maratonu

Vynikajícího úspěchu dosáhnul dnes Petr Pechek na 8. neoficiálním MS v horském maratonu ve Slovinsku, když doběhl na 6.místě v čase 3:35:51. Vítězem se stal domácí Mitja Kosovelj v čase 3:22:32, na 16.místě doběhl další Čech Honza Havlíček v čase 3:56:59.
O vysoké náročnosti závodu svědčí i fakt, že Martin Frei závod  nedokončil, na 25 km musel vzdát. Podle jeho vyjádřání mu první velmi dlouhý seběh úplně zničil nohy a ve druhém výběhu dostal tak silné křeče, že mu museli pomoci doktoři.
Mezi ženami doběhla Adéla Esentierová 9.

Vložil/a Kervitcer Jan st., So, 18.06.2011 - 13:41
peca Says:
Čt, 23.06.2011 - 23:22

Video od pořadatelů. Čelo závodu cca 5km po startu. Zde foukal hodně silný vítr.

peca Says:
Čt, 23.06.2011 - 23:18

Děkuju za gratulace. Závod to byl pěkný, moc se mi to líbilo. Něco o průběhu závodu je už i na stránkách behy.cz, kde je i krátký rozhovor se mnou. Tak už budu psát jenom stručně.
Ze začátku závodu jsme běželi s Harym, Začátek závodu byl převážně do kopce, ale kopec byl proložený i kratšími seběhy. Nebylo to příliš souvislé stoupání. Na konci tohoto stoupání se běželo po suťovisku. Výhledy zde nebyli skoro žádné protože nad určitou výškou již byla mlha. Pak následoval dlouhý seběh, kde byl hlavně začátek hodně technický a v tom jsem poměrně ztrácel. Ale pak už byla větší část seběhu taková kde se dalo v pohodě běžet. Pak se probíhalo menší vesnicí, kde bylo i dost úseků po asfaltu. Zde jsem doběhl jednoho skota (nakonec byl 3. :-)) A jednoho Angličana. Spolu jsme běželi v poměrně volném tempu až na metu 15km do cíle. Oni dva se mezi sebou i bavili. A na občerstvovačkách zastavovali... :-) Já jsem pak už zastavoval taky :-)
Poté následovalo asi 7km hodně těžké stoupání, kde se v některých úsecích nedalo ani běžet. A taky tam bylo natažené lano, kterého se mohl člověk přidržovat. V tomhle úseku jsem předešel i Honzu Havlíčka, kterému se závěr závodu bohužel moc nepovedl. Konec tohoto stoupání již byl poměrně mírný a dalo se tam běžet. Poté následoval asi 7km, který už byl z větší části běžecký. Poslední cca 3km byli po šotolinové cestě, která byla poměrně nekonečná...
Na závodě mě i překvapilo, jak velké byli rozdíly mezi jednotlivými běžci. A taky se dá poměrně lehce ztratit i 20 nebo více minut...