Lenka Šibravová vítězí v Bobr cupu

Posláno v: | »

Bobr cup je vlastně mistrovství ČR extremních štafet - 15 km běh s broděním (včetně plavání - hloubka až 2 m), 25 km MTB (kros - horská kola) a 6 km kajak na divoké vodě. Závodilo se v sobotu 2.10. na tradiční trati u koupaliště v Litovli, letos byly kvůli  velké vodě omezeny jen brody - překonávaly se pouze 2 (místo tradičních 5) krátce po startu, 249 závodníků ve studené vodě a v silném proudu byl ale přesto pořádný adrenalin. Závodu se tradičně účastní naši reprezentanti v jednotlivých odvětvích, konkurence byla tedy obrovská.
Lenka běžela tento závod podruhé po 3 letech a podařilo se jí zvítězit se silnými partnerkami z reprezentace Manďákovou a Vacíkovou s velkým náskokem 7 min. Lenka na 15 km nejvíce ztratila na obou brodech, kde vylézala z vody mezi posledními, potom už pouze předbíhala a doběhla celkově 70. jako 2.žena v čase 1:12:49.
 Mezi muži vyhrála silná štafeta Frei-Novotný-Mrůzek, nejlepším běžcem byl ale Gerych za 57:32.

Vložil/a Kervitcer Jan st., Ne, 03.10.2010 - 17:39