Adrenalinová sobota 26.6.

V sobotu 26.6. se uskutečnily hned 3 velmi těžké téměř adreanalinové závody s účastí našich borců.
Nejpočetnější bylo naše zastoupení na Adrenalin cupu, tedy v jeho 1.části výběhu na Lysou horu. Zúčastnila se ho čtveřice Losman, Mrázek, Blaha a Brynda. Celkovým vítězem běhu se stal Jirka Voják za 1:12:43 před Krupičkou 1:13:12, naši borci doběhli takto :
3, Losman 1:13:17
5, Mrázek 1:15:22
26, Blaha 1:26:14
34, Brynda 1:32:28

Dalším závodem byl Moravian cup v Otrokovicích - M ČR v dlouhém triatlonu. Zde jsem byl jako doprovod svého syna Jana Kervitcera ml., který skončil celkově 54. v čase 11:30:04. Závod vyhrál v traťovém rekordu 8:41:00 Vabroušek před Coganem - 9:09:49, pod 11 hod se dostalo 37 závodníků. Startovalo 146 závodníků, dokončilo 124.
Honzovy mezičasy : plavání  1:23:18 + depo 5:05 (kola 27:01-27:36-28:40)- 107.
                          kolo 5:33:03 + depo 2:26 (kola  53:45-52:19-56:00-54:31-54:07-1:01:09) - 37.
                               po 2.disciplinách 54.
                              maraton 4:26:09  (kola 62:46-67:41-69:37-66:03) - 57.
Tať byla mimořádně těžká, Honza se nechal zbytečně vyhecovat na kole, kde zejména 2. 4. a 5. okruh o délce 30 km jel v tempu okolo 35 km za hodinu (jel téměř 2 okruhy s výborným cyklistou Bednářem) a v 6.okruhu mu zcela došly síly, což se projevilo i v závěrečném běhu, kdy byl schopen pouze klusat v průměrném tempu 6:19/km. Byla to ale dobrá příprava před jeho hlavním ironmanem 25.7. v Curychu.
V příloze jsou 2 ilustrační fotky včetně cílového přípitku, podrobné výsledky jsou na http://www.championchip.cz/results/2010062630/PRUBEZNE_M.pdf

Posledním sobotním závodem byl půlmaraton v Olomouci, kde nás reprezentoval Honza Prokop a doběhl 47. v čase 1:26:57 po mezičasech na 5 km úsecích 20:35-20:15-20:25-asi 21:10 +4:42 .

Nesmím zapomenout také na čtvrtý sobotní závod - náročný kros Běh Lužanskými hvozdy, kde doběhla jako 2.žena a 1. v kategorii Veronika Hanzlová - 5 km za 26:17. Veronika předtím ještě v pátek běžela v České Lípě 12 ti minutovku -3026 m.

Vložil/a Kervitcer Jan st., Ne, 27.06.2010 - 09:02
Mirek Says:
Ne, 27.06.2010 - 23:20

MČR veteránů v atletice

I já se přidám k doplnění aktivit Kerteamu o tomto víkendu. V sobotu proběhlo v Třebíči veteránské mistrovství republiky v atletice. Zúčastnil jsem se ho z Kerteamu sám. Soutěž proběhla za příjemného slunečného počasí. Jen protivítr v protilehlé rovince byl nepříjemný. 3000 m překážek jsme běželi jen 3, stejně jako starší veteráni 2000 m. Doběhl jsem ve svém závodě na 2. místě za Kolínkem před Šolcem v čase 12:09,83 (jednotlivá kola, první jen 228m, 46,7-1:27,4-1:33,7-1:39,2-1:44,9-1:43,2-1:41,5-1:33). Po přepočítání času věkovými koeficienty jsem se umístil na 3. místě z šesti. Nespokojen jsem hlavně s časem. Již po kilometru mi došly síly. Po 5-6 týdnech tréninkového půstu ze zdravotních důvodů a těžkém pracovním týdnu jsem dobrý čas ani nečekal. Ale tento výkon mě nemile překvapil. Za 3 týdny v Maďarsku na ME v atletice veteránů bych potřeboval běžet o minutu rychleji. Doufám, že vhodným tréninkem a odpočinkem ve dnech před závodem budu schopen zaběhnout čas pod 11:30. Podařilo se mi vymyslet a zhotovit pomůcku, která mi umožňuje kvalitně trénovat a závodit tak, abych se za svůj výkon nemusel stydět.
Mirek

Kervitcer Jan st. Says:
Ne, 27.06.2010 - 19:19

Nedělní Liberecký půlmaraton vyhrála v kategorii žen Lenka Šibravová v čase 1:26:30.
Obhájila tal své loňské vítězství s náskokem téměř 10 minut, závod běžela bez měření mezičasů jen na pohodu, polovinu tratě tvořil asfalt a polovinu šotolina, v každém z 9 okruhů se vybíhal více než 100 m dlouhý kopec na přehradu.

peca Says:
Ne, 27.06.2010 - 14:25

Ještě v Oloumoci běžela Iva Tržilová. Dala si asi o minutu osobák. 1:53:14 Zde jsou mezičasy podle výsledkové listiny.0:28:36 - 00:55:01 - 01:21:05
A gratuluji Verče k osobáku na 12minut

ivca Says:
Ne, 27.06.2010 - 17:20

Když už je řeč o Olomouckém půlmaratonu, tak připomínám, že včera v Olomouci běžel i Honza Prokop (to vím z výsledkovky a z fotek, bohužel jsme tam na sebe nikde nenarazili) a urazil jej za 1:26:57.1 s mezičasy po 5 km 0:20:35.0 -  0:40:49.5 - 1:01:14.6, což stačilo na celkové 56. místo. Nevím, jestli je to Honzův osobák, ale každopádně gratuluji, čas je to pěkný Smile. Mně se osobák bohužel nepodařil a musím říci, že je to především kvůli tomu, že na startu nefungovaly čipy, tudíž mám změřený čas od startovního výstřelu a nikoli od startovní čáry, kde je čipový senzor. Oficiální čas by se tím pochopitelně nezměnil, ale aspoň bych znala svůj real time. Vím, že rozdíl mohl být kolem 2 minut. Škoda. Počítala jsem s RT, tudíž jsem nijak neřešila, že jsem na samém konci startovního koridoru a nedrala jsem se dopředu. Ach ta moje nperůbojnost....