Drážďany 10km a maraton

V neděli jsem se zúčastnil běhu na 10km v Drážďanech. Jel jsem se tam podívat i na současně konaný maratón. Už i podle předpovědi počasí se dalo předpokládat, že tam bude pěkně chladno a déšť. Tak tam i bylo. Honza Prokop, který nás tam vezl, dokonce uvažoval o tom, že by závod neběžel. Já jsem byl rozhodnutý, že poběžím, když už jsem měl zaplacený startovný Smile. Před startem jsem si myslel, že tam bude větší konkurence. Po startu jsem se držel ve vedoucí skupince. A už asi na druhém kilometru jsem utekl běžci, který běžel se mnou. Pak jsem už běžel zbytek závodu sám. Před koncem mě sice stahoval ten, co byl nakonec na druhém místě, ale o tom jsem nevěděl Smile. Nakonec jsem doběhl do cíle na 1. místě s asi 20s náskokem na druhého v pořadí. Čas jsem měl průměrný 31:54. Při závodě mně nebyla zima, to se mi běželo dobře. Ale po závodě mně bylo trochu chladno, ale jinak to bylo v pohodě. Závod měl super zázemí ve vytopené výstavní hale...

Z Kerteamu běžela 10km ještě Iva Tržilová. Byla 52. za 50:54, realtime 50:32. Celkem se běhu na 10km zúčastnilo 759 závodnic. Ostatních běhů se zúčastnilo ještě více lidí.

Maratonu se zúčastnili 4 členové Kerteamu. Nejlíp běžel Honza Prokop, který si splnil cíl a konečně pokořil 3 hodinovou hranici a běžel za 02:59:02. Dál ještě běžel s Honzou Kašík, který se s ním držel minimálně 30km, ale v závěru již zpomalil a běžel nakonec 03:06:08. Závod byl pro něj ke konci asi dost velký trápení. Dobře si rozvrhl síly Honza Kervitcer, který běžel druhou polovinu závodu rychleji než první. V cíli byl asi minutu za Kašíkem (03:07:19). A Martin Pulkrábek běžel minimálně první polovinu s Honzou Kervicrem, ale pak mu nestačil. Nakonec běžel 03:11:29.

O víkendu ještě vyhrála Zuzka Wiessová běh v Úněticích a Jana Pechková byla 5. v kategorii na Pradubické cross-country. Celkově byla 7. Podle výsledků jsem koukal, že hlavně v mužské kategorii byla v Pardubicích skoro nejslabší konkurence za posledních několik let.

Vložil/a peca, Út, 20.10.2009 - 19:49
kervi Says:
Út, 20.10.2009 - 21:42

Dik Petovi za dobrej clanek, uz mensi dik za to ze jak ze me udelal sneka a prisoudil mi prumerny cas 3:11. Ve skutecnosti jsem bezel mnohem lip - 3:07 :-)
Jinak straslivou kosu jsme cekali a tudiz se ji i dockali, nemyslim si ze se nam hnedtak podari bezet maraton ve 3 stupnich a desti... Honzu Prokopa jsme tesne pred startem prekacali na start v kratkejch elastakach, takze jsme si to uzili vsichni stejne. Ja jsem si s sebou vzal sporttester a i kdyz jsem s nim ted tak 2 roky vubec nebehal, tak se rozhodl ze pobezim na tepy 160 at uz je tempo jakkykoliv. Dopadlo to tak, ze moje tepovka 160 odpovidala temer presne tempu 4:30 a i kdyz mi to prvnich 5km delalo problemy, tak sem se udrzel a nezrychloval. Pripojil se ke me Martin a bezel se mnou furt coz me celkem prekvapilo, jelikoz kdyz vecer pred zavodem konzumoval svoji lahev cervenyho, tak rikal neco o case 3:30 takze to pro nej musel bejt celkem kalup... Na 9km me sokoval vyrokem 'bez, skocim se vysrat a dobehnu te...' Clovek nemusi mit vystudovany Matfyz aby si dokazal spocitat ze i kdyby sral pouhou jednu minutu, coz je podle me nemozne, tak by me musel dobihat minimalne 6km, tudiz jsem se s nim dusi rozloucil a pokracoval dal. Po trech km uz byl Martin zpet po mem boku, tudiz musel cestou vytvorit nekolik svetovych rekordu a doted nechapu jak to dokazal.
Pulmaraton byl za 1:35:00 a trosku jsem se obaval jak to dopadne. Nohy byly total rampouch a celkove mi nebyl hic, nicmene tepy byly porad 160 a tudiz jsem trpel dal. Na 29km, presne v miste kde v minulym kole Martin vytvoril svetovy rekord v kakani na me cekalo dalsi prekvapeni - naprosto fanaticke fanynky maminka a Kacenka. To co predvadely se neda slovy popsat, souperi me rovnou pousteli pred sebe a byly hrdi na to ze s borecem ktery ma vlastni fanclub vydrzeli az na 29km... Samozrejme mi to nedalo a hned jsem si zrychlil na tempo 4:15/km ktere jsem celkem v pohode vydrzel az do cile.
Vytrpel si to asi chudak Kasik, vy co ho znate pouze v jeho bezne podobe alias Partyman 24/7 byste se divili jak po zavode vypadal. Naopak Honza Prokop predved super vykon a az bude mit gely podavany kazdejch 5km tak to da pod 2:50... Martin me taky prekvapil, 3:11 je slusnej zeit.
Tak to je ode me vse!

hpkp Says:
St, 21.10.2009 - 01:13

Pro Kerviho....

Super komentář. Už jsem se dlouho takhle nenasmál. Na druhou stranu musím říct, že tvoje překvapení pramení jen z toho, že nechodíš s námi na trénink. Martin je prostě svéráz a takové podobné scénky jsou pro něj typické. Dlužno podotknout, že Martin to běhání bere úplně jinak než třeba já. Zatímco já jdu vždy nadoraz (přiznávám, že někdy je pouze v psychické rovině), Martin běží pro radost! A takovéhle situace ho vysloveně baví a dost možná ho i motivují. Buď si jistý, že kdyby to chtěl běžet zodpovědněji, všechny nás porazí! Nezapomínejme, že letos už má za sebou druhý klasický maraton, k tomu ještě extrémní Jungfrau Marathon a ještě extrémnější Silva Nortica Run (nějakých 80km). Takže žádný máslo, který by bylo možný podceňovat! :-)
Honza Prokop

Dalibor Says:
Čt, 22.10.2009 - 17:03

Krásný popis závodu. I když na behy.cz by se to asi nehodilo:-). Blahopřeju k výkonům a časům (a Kašíkovi k přežití;-) ).
Jen mě zaráží to pořadí v kategorii. To vás předběhli samí veteráni? Nebo už jste sami veteráni? To doufám, že ne, nepřipadám si zase o tolik mladší:-(...

peca Says:
Út, 20.10.2009 - 23:12

Díky za zajímavej komentář :-)
Chybu v tvým čase jsem zjistil, tak jsem ti ho tam už opravil. Už by to mělo být v pohodě :-) Běžel jsi dobře.

akoubik Says:
St, 21.10.2009 - 00:06

všem gratuluju k výkonů, honzovi obzvláště že to dal konečně pod ty 3 a peťovi, že vyhrál. Jinak Kašíka sem viděl na foto po doběhu a tipoval bych ho tam tak max. na dalších 15min života :).
At to běhá čus. ADAM

Kervitcer Jan st. Says:
St, 21.10.2009 - 09:59

Přidám ještě pár mých poznámek. Všem klukům blahopřeji, podali skvělé výkony. Počasí bylo dost hrozné, nejtěžší to bylo asi 2 hodiny po startu, kdy docela hustě pršelo, navíc foukal i trochu vítr. Jinak se jednalo opravdu o maraton pro hobíky, vítěz něl čas 2:32:45 s mezičasem na půlmaraton  1:17:02, pod 2:40 běželo jen 5 lidí, pod 2:50 pouze 16 a pod 3:00 jen 69 běžců. Obdobné to bylo i u závodu na 10 km a v půlmaratonu, Němci běhají opravdu pro zábavu.
Moje fotky ze závodu jsem dal na facebook
Na závěr ještě statistika :
Prokop - 2:59:02 (RT 2:58:55) - 57. celkem a 9. v kategorii - půlmaraton 1:28:32
Kaše - 3:06:08 - 99.celkem a 17.v kategorii - mezičas 1:28:35
Kervitcer - 3:07:19 - 106.celkem a 19.vkategorii - mezičas 1:34:48
Půlkrábek - 3:11:29 - 135.celkově a 25.vkategorii - mezičas 1:34:48