Cena Metuje a Běh okolo Europlantu

V sobotu jsem se zúčastnil Ceny Metuje na 10km v Novém Městě. Byl to můj první závod po maratónu v Košicích. Tak jsem před závodem nevěděl co od toho očekávat. Původně jsem si myslel, že bych mohl běžet s Kamilem Krunkou, ale plány se změnily potom co jsem zjistil, že na startu jsou dva Keňani. Smile Ze začátku jsem vyběhl s nima, ale po chvíli jsem si uvědomil, že běžím moc rychle Smile. V tom mě utvrdil i mezičas na prvním km, který jsme měli za 2:41. První km je sice převážně z kopce, ale i tak se mi to zdálo moc rychlý. Tak jsem s nima radši neběžel. Oni poté ale zpomalili. Jejich náskok byl od přibližně od 1,5km až na obrátku přibližně stejný. Kousek před obrátkou jsem doběhl a pak i předběhl v cíli 4. Ukrajince. On se na mě pak začal asi 1km před cílem na mě dotahovat. Já jsem mu zkoušel utéct, ale on se na mě asi 400m před cílem dotáhl a pak jsem již na jeho finiš nestačil Frown Nakonec jsem byl 5. za 31:54.
Z Kerteamu běžela ještě Jana Pechková, která byla 4. za 43:11.
Odkaz na fotky z Nového Města.

Dneska jsem se zúčastnil běhu okolo Europlantu. Jel jsem tam hlavně díky tomu, že tam běžela Iva. Po příjezdu na místo závodu nás přivítalo téměř zimní počasí. Před startem závodu se spustil velmi studený déšť, který naštěstí v jeho průběhu ustal. Závod jsem rozběhl se Sosákem. Běželi jsme spolu první dvě kola a část třetího. Pak jsem mu malinko utekl, ale on mě dotáhl. Po druhé jsem mu utekl přibližně 1km před cílem. V cíli jsem vyhrál za 24:06. Cool Sosák byl druhý za 24:10 a 3. byl Mrazák asi za 25:10. Já i Sosák jsme překonali původní traťový rekord.
Z Kerteamu vím výsledek ještě Ivči Tržilový, která běžela 37:20. Výsledky jsem neviděl, tak si výsledky ostatních nepamatuju.

Vložil/a peca, Út, 13.10.2009 - 22:14
Dalibor Says:
St, 14.10.2009 - 11:06

Taky jsem si o víkendu zazávodil. V Uherském Hradišti se konal 52. ročník Slováckého běhu a naše rodina nemohla chybět:-). Běžel jsem desítku, ale bohužel už za druhým kilákem mě začalo píchat v boku a neustále se to zhoršovalo, až jsem se v jednu chvíli musel i zastavit. Pak jsem se zase pomaličku rozběhl a kolem osmého kilometru jsem do toho konečně mohl prásknout. Sice se zrovna v té chvíli spustila průtrž mračen, ale i tak jsem poslední kolečko (1250m) uběhl za hezkých 4:03. Celkově jsem doběhl 20. za 37:13. O vítězství se poprali dva Keňané (možná ti samí jako v Metuji:-) ) a kousek za nimi doběhl Milan Kocourek.
Do dvoukilometrového lidového běhu nastoupilo dvacet členů Slovákovic klanu, a v počtu účastníků jsme se museli sklonit pouze před dětským domovem. Ale i za druhé místo jsme dostali dva kopačáky a několik dalších cen jsme vyhráli i v tombole:-). Tož tak.

peca Says:
St, 14.10.2009 - 22:11

Jo jsou ti stejní co vyhráli v Novým Městě. Asi i proto běželi první půlku v Novým Městě "volně".... :-)

Ondřej Says:
St, 14.10.2009 - 09:08

Další časy

Já můžu doplnit výsledky Europlantu v druhé vlně. Michal Karlík doběhl za 28:48, Helena běžela skvěle a zaběhla okolo 28:55, já jsem vše jistil zezadu za 29:10. Ondra B,