Jak bylo v Luhačovicích

Posláno v: | »

V sobotu proběhl šestý ročník Luhačovického běhu Kerteamu. Běžců bylo míň, než jsme čekali, ale ve všem ostatním měla akce úspěch - nádherné počasí, relativně pevný povrch trati, spokojení účastníci a skvělé ceny. Z Prahy přijela početná skupinka, všem moc děkuju za pomoc a doufám, že si víkend užili, i když já osobně jsem neměl moc času se jim věnovat.
 
Kerteam reprezentovalo šest běžců. Poslední mezi dětmi do šesti let byl Ondra Solánský, ale zde se jedná hlavně o příslib do budoucna, takže i jeho výkon hodnotíme kladně; obzvláště když byl zdržován svojí maminkou.
Jak mi svěřila ženská vítězka Jana Žaludková, velice se bála Jany Solánské, a tak to rozběhla hodně rychle (to mohu potvrdit, neboť na kopci byla těsně za mnou). Janička však obavy nenaplnila a doběhla si pro 3. mezi ženami a 2. v kategorii. 
Bet měl původně účinkovat pouze v čestné pozici startéra, ale když na místě zjistil, že členové Kerteamu neplatí startovné, přihlásil se taky a vybojoval konečně taky nějaké to vítězství pro Kerteam. Jeho čas je druhý nejlepší v historii závodu, ale čas Peti Pechka z prvního ročníku byl ještě z malinko jiné trasy, takže asi letošní Betův čas prohlásíme za traťový rekord. Protesty proti tomuto rozhodnutí přijímáme až do příštího ročníku, nejlépe ve formě lahve dobrého alkoholu.
Moje maličkost se umístila celkově na 10. místě, když se nechala předběhnout mj. trojicí juniorů a jedním veteránem, kterého táhl pes. Ale brzy začnu zase trénovat a bude to lepší. Kašík a Ondra Beran doběhli na 2. a 3. místě v mužích 35-50, vyhráli poukázky na oběd v místním hotelu Vyhlídka a od té doby jsem o nich neslyšel.
Známá jména se utkala v kategorii mužů nad 50 let. Míšin chomutovský trenér Brůžek se nechal zlákat do našeho krásného lázaňského města a teprve při rozběhání zjistil profil trati. Stejně jako kdysivá Adam Kouba se dožadoval vrácení startovného, ale nakonec vyhrál svou kategorii, což ho ukonejšilo. Za ním na druhém místě se umístil František Pechek.
 
Reportáž ze závodu si můžete přečíst na
http://www.luhacovice.com/zpravodajstvi/zpravodajstvi/listopad-2015/repo... .
Fotky od Jany Jindrové jsou přístupné na 
http://www.behej.com/fotky/4271-luhacovicky-beh-kerteamu .
Výsledky jsou v příloze.

PřílohaVelikost
LbK 2015.xls44.5 KB
Vložil/a Dalibor, St, 02.12.2015 - 17:43
Dalibor Says:
Čt, 10.12.2015 - 23:12

Reportáž ve Zlínském deníku

Vyšla reportáž o závodě ve Zlínském deníku, na to, že tam ten člověk nebyl, tak je to docela hezky napsané:-).
http://zlinsky.denik.cz/ostatni_region/luhacovicky-beh-kerteamu-vyhrali-...

Sdílet....

share