Náročná sobota Kerteamu

Ve velmi chladné sobotě 3.5.  se za účasti našich běžců konaly 3 významné závody. Opět se potvrdilo, že vytrvallcům zima vůbec nevadí a zejména dráhové M ČR na 10 km v Jičíně bylo určitě nejkvalitnějším závodem s domácí konkurencí na této trati snad za posledních 20 le. Kerteam zde zastupoval Jirka Bidmon - ročník 93, který doběhl sice až 5. ze 6 závodníků v ne zcela férovém B závodě (start byl o 1 hod dříve, než bylo v propozicích) ale ve výborném čase 33:04,15.
Vrcholem soboty bylo ale určitě premierové M ČR v Skymaratonu v Beskydech, kde v nabité konkurenci ve velmi těžkých podmínkách vybojoval bronz Honza Mrázek - více v článku na behej.com.
Já jsem byl tradičně v Lounech, kde na 15 km startovali 4 naši běžci, Krajíček-56:30, Suchý - 56:49 a 3. v kateg., Honza Kervitcer ml.-1:01:54 (poslední km běžel ale za 3:29) a Lenka Šibravová ve stejném čase těsně za ním (6. v ženách).  Výborné časy zde zaběhli oba Keňané - 43:33 a 43:34, z Čechů byl nejlepší 4, Schoř za 51:03 a z naší špičky startovali zde vlastně jen nejlepší veteráni.

Gratulace

Taky gratuluju Mrázovi a taky Míše Mertové (mihla se u nás loni na několika trénincích) k premiérovému vítězství :-)