Petr Pechek 21. na ME v běhu do vrchu

»

Kompletní výsledky ME v běhu do vrchu včetně mezičasů na kontrolních bodech už najdete na stránkách ME  http://www.emrc2010saparevabanya.org/ Petr doběhl jako nejlepší z Čechů na 21.místě, výborně si rozložil síly a měl skvělý závěr. Určitě se vyplatilo, že mimulý víkend nezávodil. Naši muži skončili celkově 6. stejně jako ženy, lepší byli ale junioři - 5.místo. Jana Pechková běžela při své premiéře také dobře, doběhla 48. z 62 startujících. Z Českých závodníků měla nejlepší výsledek Metelková - 12.místo, Sekyrová byla 15. a Kaminski 19.
Podle Petrovy zprávy se jednalo o relativně lehkou trať, nejtěžší bylo proto velké vedro zejména při závodě mužů se startem v 11.15 hod.

Vložil/a Kervitcer Jan st., Ne, 04.07.2010 - 13:10
Mrazák Says:
St, 07.07.2010 - 09:21

Gratuluju - porazit Havlíčka i Jirku Vojáka, kterej měl letos super formu, to se cení! Jen pro zajímavost: 12. byl Zinca - rumunskej orienťák.

peca Says:
St, 07.07.2010 - 12:22

Díky.
A porazil jsi ho na ME v orienťáku?

St, 07.07.2010 - 16:42

Na ME jsem ho dvakrát porazil, on je naštěstí mapově dost nevyrovnanej, ale fyzicky fakt dobrej. Loni byl 8. na MS (tam to teda odvisel za vítězem).

peca Says:
Út, 06.07.2010 - 22:28

Jak píše trenér. Tak trať závody byla na poměry ME a MS relativně lehká. Po startu následoval asi 1,5km dlouhý náběh na okruh závodu, který jsme běželi třikrát. První polovina okruhu závodu byla rovnoměrně stoupala údolím. Po obrátce se stejným údolím běželo zpátky. Takže okruh vlastně tvořil dlouhou "nudli". Asi nejtěžší byl začátek okruhu, kdy se běželo po louce a v době závodu už bylo dost velké teplo. My jsme běželi jako poslední a měli jsme start až v 11:15. Předtím myslím bylo počasí snesitelnější.
Já jsem prakticky hned od začátku závodu běžel z Honzou Havlíčkem a Jirkou Vojákem. Občas mezi nás i někdo vklínil, ale například druhý seběh jsme běželi spolu... Taky byl menší problém v tom, že jsem si na závod vzal nový boty a proto mě ze seběhů pálili paty. A na pravý patě jsem si udělal puchejř.
V posledním kopci mě Jirka Voják malinko utekl. Už jsem toho měl dost a taky jsem si chtěl nechat malinko sil na závěrečný seběh. Ten byl dost dlouhý (asi 3km). v závěrečném seběhu jsem předběhl Jirku Vojáka, ale bohužel mě předběhl jeden polák a už se mi nepodařilo doběhnout dalšího běžce přede mnou. Závěrečný úsek po asfaltu byl hodně dlouhý, skoro až nekonečný.

Janinka Says:
St, 07.07.2010 - 09:01

Já jsem s umístěním na ME vcelku spokojená (např. na Táňu Metelkovou jsem měla menší časovou ztrátu než při kvalifikaci). Ztrácela jsem hodně v sebězích, což mě později mrzelo, ale nebyl čas na natrénování. Jak už psal Petr, tak trať nebyla nijak extrémní, akorát ten poslední seběh byl nekonečný a úmorný.