Úspěšná i smolná Kbelská 10

Sobotní Kbelskou 10 na silnici zahájila letošní běžecká sezzóna.
Z Kerteamu nastoupilo 6 běžců a všichni ukázali dobrou formu, skvělý osobák si zaběhnul zejména Jirka Syrovátko.

Velkou smůlu měl naopak Jirka Suchý, který byl 50 m po startu zezadu sražen k zemi, závod přesto ještě s bolestmi  doběhnul za neuvěřitelných 38:00 a teprve vyšetření v nemocnici po závodě ukázalo zlomeninu klíční kosti což pro něj znamená absenci na dalších březnových závodech.
Z výsledků je zajímavé, že téměř všichni z Kerteamu běželi druhou polovinu závodu rychleji než první, stejně jako vítězný Vítek \Pavlišta i velká většina běžců z popředí výsledkové listiny.

Mezičas

První "půlka" měřila podle mých hodinek 5,18km a druhá 4,88, takže celkem 10,06km. Ta celková vzdálenost by seděla, něco si člověk naběhne v zatáčkách atd. Kilometrovníky ale měli letos špatně označené. Někdo udělal chybu na 1. km, kde to bylo cca 1,15km, tam nastala celá ta chyba!

jsyrovat Says:
Ne, 08.03.2015 - 11:21

mezičasy

Oni asi všichni měli druhou půlku rychlejší, ale to je nejspíš tím, že podle garmina ta půlka byla až za půlkou (odhadem 100m, bohužel jsem si to neodmáčkl). Nevím jak tam mají přesně změřené kilometry, na 2km mi garmin ukazoval 2.3km a čas 8:09, což byl nesmysl. V cíli to už ale bylo jen 10.09km.
Po startu vlevo hned vedle mě šel někdo k zemi, tak to asi byl právě Jirka Suchý, to byla teda smůla. Musel jsem dávat dost pozor, před vyběhnutím na širší silnici tam ještě bylo vystrčené kus zaparkovaného auta a všechny to tam trochu zbrzdilo. Do mě naštěstí nikdo nenaběhl...